Do zbrodni doszło w listopadzie ubiegłego roku. Adrian R. zabił swoją sześcioletnią siostrę. Prokuratura Rejonowa w Choszcznie chce umorzenia śledztwa. Mężczyzna jednak zamiast do więzienia, może trafić do zakładu psychiatrycznego.

 
Nie będzie aktu oskarżenia przeciwko 20-letnemu Adrianowi R., który w listopadzie ubiegłego roku zabił swoją sześcioletnią siostrę. Według ustaleń śledczych, mieszkaniec Korytowa (gm. Choszczno) co najmniej osiem razy ugodził nożem swoją siostrę, po tej zbrodni wyszedł z rodzinnego domu i udał się do pracy w piekarni. Pracował wówczas na nocnej zmianie. Dziewczynki niestety nie udało się uratować, zmarła w czasie transportu do szpitala.

Zabójcę przebadano na zawartość alkoholu i narkotyków, ale wiadomo już, że nie był pod wpływem żadnych środków odurzających. Według biegłych z zakresu psychiatrii i psychologii, w chwili zbrodni mężczyzna był niepoczytalny.

Prokuratura Rejonowa w Choszcznie chce umorzenia śledztwa, nie chce stawiać mężczyźnie zarzutów, domaga się jednak od Sądu decyzji o zastosowaniu środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia Adriana R. w zakładzie psychiatrycznym.

Czytaj także:
Dziewczynka się wykrwawiła.
Zabił siostrę! Grozi mu dożywocie.
6 - latka dźgnięta nożem. Rodzina była tuż za ścianą [AKTUALIZACJA]
Zabił nożem sześcioletnią siostrę! Był trzeźwy.