Kryminalni zabezpieczyli ponad 65 kilogramów tytoniu bez akcyzy. W związku ze sprawą zatrzymane zostały trzy osoby. Łączna kwota uszczuplenia z tytułu podatku akcyzowego wyniosła ponad 52 tysięcy złotych.


W ostatnim czasie pyrzyccy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą na podstawie wcześniej zebranych informacji o wprowadzaniu do obrotu gospodarczego nielegalnych wyrobów akcyzowych na terenie Pyrzyc przeprowadzili kontrolę pojazdu marki Peugeot. W samochodzie ujawniono kilka kilogramów krajanki tytoniowej. Następnie w wyniku przeszukań pomieszczeń mieszkalnych należących do osób, które znajdowały się w samochodzie w czasie kontroli policjanci znaleźli i zabezpieczyli kolejne worki z tytoniem w postaci krajanki.

W związku ze sprawą zatrzymane zostały trzy osoby w wieku od 35 do 39 lat. Wszyscy okazali się mieszkańcami Szczecina.   

W czasie czynności procesowych wszystkie osoby złożyły wyjaśnienia i jednej osobie przedstawiono zarzut. Za popełnione przestępstwo 39-letni mężczyzna odpowie z przepisów kodeksu karno – skarbowego przed sądem.

Łączna kwota uszczuplenia z tytułu podatku akcyzowego wyniosła ponad 52 tys. złotych. Zatrzymanym grozi kara do 3 lat pobawienia wolności oraz kara grzywny.