Wtargnął do domu i zaatakował starszą panią raniąc ją młotkiem w głowę. Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu akt oskarżenia przeciwko Jackowi K. Z uwagi na fakt popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy mężczyźnie może grozić nawet do 15 lat pozbawienia wolności.- Prokuratura Rejonowa w Gryfinie skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko Jackowi K. podejrzanemu o to, że w dniu 5 kwietnia 2017 r. około godziny 19.15 w miejscowości Goszków działając w warunkach recydywy w zamiarze kradzieży pieniędzy po uprzednim wybiciu szyby w oknie wszedł do mieszkania pokrzywdzonej, uderzył ją młotkiem w głowę powodując ranę tłuczoną czoła, naruszając funkcję powłok miękkich twarzy oraz oka prawego na okres przekraczający 7 dni, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 850 zł - informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, prokurator Joanna Biranowska-Sochalska.

Jak wynika z dokonanych ustaleń pokrzywdzona w dniu 5 kwietnia 2017 r. około godziny 19.15 przebywała w swoim mieszkaniu i oglądała telewizję. W pewnym momencie Jacek K. wybił szybę w oknie w sąsiednim pokoju i wszedł do mieszkania mieszkanki Goszkowa. Na widok napastnika pokrzywdzona zapytała czego chce, ten zaś zażądał wydania pieniędzy, po czym uderzył kobietę w czoło trzymanym w dłoni młotkiem, a następnie ukradł z mieszkania poszkodowanej pieniądze w kwocie 850 zł.

- Pokrzywdzona w wyniku zadanego ciosu doznała uszkodzenia ciała w postaci rany tłuczonej czoła, co spowodowało naruszenie funkcji powłok miękkich twarzy oraz oka prawego na okres przekraczający 7 dni w rozumieniu art. 157 § 1 kk - wyjaśnia Biranowska-Sochalska.

W wyniku sprawnych działań funkcjonariuszy Policji, sprawca rozboju został szybko ustalony i zatrzymany krótko po dokonanym przestępstwie. Na wniosek prokuratora podejrzany Jacek K. został tymczasowo aresztowany. Tymczasowe aresztowanie było stosowane również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

- Za zarzucany podejrzanemu czyn z art. 280 § 2 kk grozi kara pozbawienia wolności od 2 lat do 12, przy czym z uwagi na fakt popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy wobec podejrzanego może zostać wymierzona kara w rozmiarze do lat 15 - podkreśla rzecznik szczecińskiej Prokuratury Okręgowej.

O sprawie pisaliśmy w artykule:
Rozbój w Goszkowie. Zaatakował staruszkę młotkiem?