Wczoraj za znieważenie oraz naruszenie nietykalności funkcjonariusza policji podczas wykonywania czynności służbowych 50 – letni mieszkaniec powiatu Pyrzyckiego odpowiedział w trybie przyspieszonym przed sądem. Usłyszał on karę 8 miesięcy ograniczenia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat.

W ubiegłą niedzielę, w godzinach wieczornych patrol funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Lipianach został skierowany do jednej z miejscowości gminy Przelewice w związku z interwencją porządkową.
Na miejscu policjanci nie potwierdzili zgłoszenia i w celu zweryfikowania informacji udali się pod adres osoby zgłaszającej.

Pod wskazanym adresem zastali kobietę, która nie zdążyła udzielić informacji funkcjonariuszom, bo z mieszkania wyszedł 50 - letni mężczyzna, który od progu był agresywny, wyzywał policjanta słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe ponadto, z wyciągniętymi rękoma kierował się w stronę funkcjonariusza, po czym zaczął go szarpać za umundurowanie.

Mężczyzna pomimo wezwań do zachowania zgodnego z prawem nie podporządkował się poleceniom wydawanym przez policjanta.
Agresor został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty, a następnie w trybie przyspieszonym odpowiedział przed sądem za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej umundurowanego funkcjonariusza.

Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy wydał wyrok skazujący 50 – latka na karę 8 miesięcy ograniczenia wolności w zawieszeniu na okres 2 lat próby oraz uiszczenie opłat sądowych.