Na wzór ubiegłych lat także i w tym roku ulicami Chojny przeszedł Marsz Życia zorganizowany przez chojeńskie Stowarzyszenie Amazonek "Teresa". W ramach ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie", w związku z wydarzeniem, na Placu Konstytucji 3 Maja odczytane zostały fragmenty dramatu Stanisława Wyspiańskiego.


Msza święta w kościele pw. Świętej Trójcy w Chojnie rozpoczęła wydarzenie jakim jest coroczny Marsz Życia.

To już kolejna edycja przemarszu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Amazonek "Teresa", który w w sobotnie południe przeszedł ulicami Chojny.

Korowód kierował się sprzed kościoła Świętej Trójcy w Chojnie na Plac Konstytucji 3 Maja. Tam nastąpiło oficjalne powitanie przybyłych gości, wspólne odśpiewanie hymnu stowarzyszenia oraz symboliczne wypuszczenie gołębi.

- Z tym skorupiakiem można wygrać i nie można się poddawać - mówiła do zgromadzonych przed chojeńskim ratuszem Teresa Szajnowska, prezes Stowarzyszenia Amazonki „Teresa” w Chojnie.

Wydarzeniem towarzyszącym podczas Marszu Życia była ogólnopolska akcja "Narodowe Czytanie". Zgromadzeni przed chojeńskim ratuszem goście wysłuchać mogli wybrane fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Dramat odczytali: Teresa Szajnowska, Eugenia Hajduk, Teresa Błońska, Grażyna Fedorowicz, Joanna Czarnota, Adam Fedorowicz, Piotr Mróz oraz Robert Ryss.

"Narodowe Czytanie" to ogólnopolska akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku.

W marszu ulicami miasta wzięli udział mieszkańcy Chojny, uczniowie lokalnych szkół, samorządowcy, a także zaprzyjaźnione amazonki z sąsiednich gmin.