W ramach dofinansowań pochodzących z unijnych środków społeczna Straż Rybacka powiatu gryfińskiego w ostatnich miesiącach systematycznie doposażana jest w sprzęt, który wykorzystywany będzie przy kontroli wód i zwalczaniu kłusownictwa.

SSR Gryfino to jedna z dziewięciu prężnie działających przy Okręgu PZW Szczecin jednostek straży rybackiej, która na początku roku przechodziła gruntowne zmiany administracyjne i personalne. W ostatnich miesiącach staramy się systematycznie sięgać po środki zewnętrzne, które przeznaczone są dla tego typu organizacji mówi Paweł Bucyk Prezes Koła Odra Chojna, które odpowiada za zarządzanie strukturą SSR Gryfino. Wspólnie ze Skarbnikiem koła Mariuszem Strzelczykiem na bieżąco analizujemy możliwości finansowe SSR a z Komendantem Piotrem Nosulem potrzeby naszej jednostki. Dzięki wielomiesięcznym staraniom w maju otrzymaliśmy samochód terenowy Mitsubishi 
L 200, który był niezbędnym narzędziem do prowadzenia czynności w terenie tym samym skutecznej walki z kłusownictwem.
W czerwcu ze środków unijnych udało nam się pozyskać przyczepę podłodziową a na początku sierpnia z kolejnego projektu pozyskaliśmy silnik spalinowy do łodzi. Ponadto mamy już podpisaną umowę ze Starostwem Powiatowym w Gryfinie, które współfinansuje zakup pełnego umundurowania dla naszych strażników. Cieszy niezmiernie fakt, że wszystkie projekty złożone do tej pory udaje się skutecznie realizować, dzięki czemu sukcesywnie doposażamy naszą jednostkę.
 W przyszłym roku zamierzamy realizować duży projekt pod nazwą „Czyste brzegi naszych wód", w którym chcemy zwrócić szczególną uwagę na wędkarzy, kłusowników i problem degradacji środowiska, chodzi głównie o zaśmiecanie rzek i jezior w powiecie.

Społeczna Straż Rybacka jest strukturą działającą przy Polskim Związku Wędkarskim a funkcja strażnika SSR jest funkcją społeczną. Mimo to gryfińskie struktury cieszą się dużym uznaniem i zainteresowaniem potencjalnych funkcjonariuszy SSR.