Znajdując się pod wpływem alkoholu wszczął awanturę grożąc domownikom, że ich pozabija. Sytuacja miała miejsce minionej niedzieli, w jednej z miejscowości gminy Warnice. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie, w jednej z miejscowości na terenie gminy Warnice.

- Dyżurny pyrzyckiej komendy otrzymał pilne wezwanie w związku z awanturą domową - informuje st. sierż. Marcelina Pałaszewska z Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach. - Z informacji przekazanej przez zgłaszającą wynikało, że mężczyzna wrócił z pracy z zagranicy i znajdując się pod wpływem alkoholu grozi rodzinie pozbawieniem życia wymachując nożami - wyjaśnia oficer prasowa pyrzyckiej komendy.

Groźby były na tyle poważne, że rodzice awanturującego się mężczyzny wraz z wnuczką, z obawy o utratę życie opuścili dom.

Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, zobaczyli stojącego w oknie domu 39-latka, który trzymał w rękach noże kuchenne. Funkcjonariusze chcąc zahamować agresję mężczyzny zagrodzili mu drogę wyjścia z piętra, on jednak nie zważając na wysokość, wyskoczył przez okno i zaczął grozić stojącej na zewnątrz swojej matce. Mężczyzna został natychmiast obezwładniony przez policjantów, którzy wytrącili mu z ręki noże oraz zagrodzili drogę do pokrzywdzonych.

Obecnie 39-latek przebywa w areszcie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał zarzut m.in. usiłowania zabójstwa oraz kierowania gróźb karalnych, za co może mu grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.