ZZDW ogłosił dwa przetargi na projekty zakwalifikowane przez Unię Europejską do programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA. Chodzi o przebudowę i rozbudowę przejścia drogi woj. nr 115 przez Tanowo w powiecie polickim i przebudowę drogi woj. nr 122 przez Krzywin w powiecie gryfińskim.

Program Współpracy Transgranicznej INTERREG jest programem, który wspiera inwestycje i przedsięwzięcia na obszarze przygranicznym. Wspólne polsko-niemieckie projekty zlokalizowane między dwoma niemieckimi landami: Meklenburgią/Pomorzem Przednim i Brandenburgią a województwem zachodniopomorskim realizowane są w ten sposób od 2006 roku. W naszym województwie dzięki INTERREGOWI udało się zrealizować do tej pory sześć projektów drogowych. To m.in. przebudowy dwóch mostów – na Odrze Wschodniej i Zachodniej w Gryfinie oraz przejścia dróg wojewódzkich przez miejscowości: Pilchowo w powiecie polickim oraz Krzywin i Żarczyn w powiecie gryfińskim – mówi wicemarszałek Tomasz Sobieraj i dodaje - ostatnią z inwestycji, zakończoną w 2017 roku, była przebudowa 2,6-kilometrowego przejścia drogi wojewódzkiej nr 120 przez Wełtyń w powiecie gryfińskim.

Przebudowa ma zostać zakończona do 16 października 2020 r.
Warto dodać że, wysokość unijnego dofinansowania do projektów interregowskich sięga 85% kwalifikowanych kosztów inwestycji.