Gryfińscy kryminalni odzyskali ukradzione z terenu parafii p.w. Narodzenia NMP w Gryfinie dwie, pochodzące z XIX księgi, zawierające dokumenty i pisma urzędowe. W tej sprawie zarzuty usłyszał 39-latek, który za popełnione przestępstwo może trafić do więzienia na 5 lat.


W trakcie prowadzonych na terenie parafii p.w. narodzenia NMP w Gryfinie prac remontowo – budowlanych ukradzione zostały 2 księgi parafialne zawierające dokumenty i pisma urzędowe. Księgi pochodziły  z XIX wieku. Ich wartość poza wartością historyczną wyceniono na kwotę 14 600 zł.

Po zgłoszeniu kradzieży na policję sprawą zajęli się gryfińscy kryminalni, którzy po wytypowaniu podejrzewanego pojechali do miejsca zamieszkania 39 – letniego mieszkańca gm. Gryfino. Mężczyzna w trakcie przeszukania pomieszczeń wydał jedną ze ukradzionych ksiąg, a następnie wskazał miejsce przechowywania drugiej z nich.

39 – latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Zgodnie z kodeksem karnym za popełniony czyn może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Odzyskane przez funkcjonariuszy zbiory w najbliższym czasie zostaną przekazane prawowitemu właścicielowi.