W zeszłym tygodniu funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gyfinie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej we współpracy z Referatem Spraw Społecznych Urzędu Miasta i Gminy Gryfino oraz z Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego przeprowadzili działania odbywające się cyklicznie od kilku lat pn. "Bezpieczna droga do szkoły".

Działania te objęły pierwszoklasistów szkół podstawowych w takich miejscowościach jak Gryfino (wszystkie trzy szkoły podstawowe), Radziszewo, Żabnica, Gardno oraz Chwarstnica, a także dzieci z przedszkola nr. 3 w Gryfinie. W trakcie działań odbyły się pogadani na temat tego jak bezpiecznie przechodzić przez przejścia dla pieszych oraz jak prawidłowo korzystać z elementów odblaskowych. Nastepnie po teorii wraz z najmłodszymi funkcjonariusze Policji oraz Straży Miejskiej udali się na zajęcia w "terenie", gdzie praktykowali prawidłowe przechodzenie przez przejscia dla pieszych zarówno z sygnalizacją świetlną, jak i bez niej. Po wspólnych zajęciach rozdane zostały odblaski w formie breloków o najróżniejszych kształtach, które to dzieci poprzypinały do swoich plecaków dla lepszej widoczności. Łącznie we wspólnych zajęciach wzięło udział około 360 dzieci wraz ze swoimi nauczycielami.

Przy okazji chcielibyśmy przypomnieć Państwu o tym, że zbliża się okres jesienno-zimowy, gdzie zmrok zapada o wiele szybciej, stąd nasz apel: wyposażajmy Nasze pociechy w odblaski, gdyż jest to niewielki element, który w znaczący sposób wpływa na bezpieczeństwo. nie tylko poza obszarem zabudowanym.