Oddział Chirurgii Dziecięcej i Urologii w szpitalu przy ul. Św. Wojciech w Szczecinie został przeniesiony do szpitala w Zdrojach. To ważna informacja dla mieszkańców naszego regionu, którzy w nagłych przypadkach, z chorym dzieckiem mogą się także zgłaszać na oddział dziecięcy do szpitala przy ulicy Arkońskiej i Unii Lubelskiej.


Przeniesienie Oddziału Chirurgii Dziecięcej i Urologii ze szpitala przy ul. Św. Wojciecha do szpitala w Zdrojach nastąpiło 12 stycznia 2018 r. Oddział został przeniesiony do nowo powstałego budynku nr 20, w którym mieści się także Szpitalny Odział Ratunkowy dla Dzieci. Działalność SOR-u w chwili obecnej nie jest jednak prowadzona, ze względu na brak kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jego podpisanie prawdopodobnie ma nastąpić w lipcu br.

Nowo powstały budynek jest elementem integralnym wieloletniego i wielozakresowego projektu utworzenia Zachodniopomorskiego Centrum Opieki nad Kobietą i Dzieckiem.

Wielu mieszkańców Gryfina przeniesienie Oddział Chirurgii Dziecięcej i Urologii ze szpitala przy ul. Św. Wojciech w Szczecinie do szpitala w Zdrojach komentuje pozytywnie.
- To nowy budynek, co sprawi, że warunki pobytu z dzieckiem na oddziale będą na wysokim poziomie.

W trosce o najwyższe dobro pacjentów szczególny nacisk projektowy położono na poprawę warunków pobytu dzieci i młodzieży. Zdecydowana większość sal chorych jest dwuosobowa i wyposażona w łazienki. Zapewnia to małym pacjentom, jak i ich rodzicom i opiekunom, komfortowe warunki podczas trudnych, często stresujących chwil związanych z chorobą i samą hospitalizacją.

W obiekcie przy ul. Św. Wojciech nadal funkcjonować ma poradnia chirurgiczna, do której zgłaszać się można bez skierowania, a która czynna będzie do godz. 18.00.