Przeszczep komórek macierzystych, to jedyna szansa Żanety Sypniewicz na spowolnienie choroby jaką jest stwardnienie zanikowe boczne. Festyn Charytatywny "Dla Żanety" odbędzie się w najbliższą niedzielę w Smolnicy. Oprócz pomocy i wsparcia mieszkańców Dębna, do akcji przyłączyli się także mieszkańcy Kostrzyna nad Odrą oraz Chojny.


W niedzielę, 24 września br. Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Smolnicy zaprasza mieszkańców z całego regionu na Festyn Charytatywny "Dla Żanety". Zebrane podczas wydarzenia środki w całości przeznaczone zostaną na dalsze leczenie i rehabilitację Żanety Sypniewicz z Dębna, która choruje na stwardnienie zanikowe boczne.

Stwardnienie zanikowe boczne to nieuleczalna i postępująca choroba neurodegeneracyjna, która prowadzi do uszkodzenia obwodowego i ośrodkowego neuronu ruchowego. Jedynie przeszczep komórek macierzystych jest w stanie spowolnić postępującą u pani Żanety z dnia na dzień chorobę.

Udział w festynie zapowiedzieli już członkowie Dębnowskiej Grupy Motocyklowej oraz Kostrzyńskiej Grupy Motocyklowej "Free Riders". Motocykliści przed festynem zawitają do Chojny na imprezę "END OF SEASON 2017" organizowaną przez grupę AutoManiak Chojna.

W wydarzenie zaangażowały się także lokalne firmy przekazując vouchery oraz przedmioty na niedzielną licytację.

Podczas festynu nie zabraknie także prezentacji muzycznych, a na scenie zaprezentuje się m. in. Zespół "San Remo". 

Festyn Charytatywny "Dla Żanety" rozpocznie się o godz. 13.00 na terenie Zespołu Szkół w Smolnicy. Serdecznie zapraszamy.