Trwają poszukiwania kierowcy, który w sobotę 17 marca nie zatrzymał się do kontroli drogowej, następnie uszkodził radiowóz Posterunku Policji w Cedyni oraz jedną z posesji mieszkańca Cedyni. Policjanci podczas zdarzenia rozpoznali 35 latka. Mężczyzna znany jest miejscowym stróżom prawa, ze względu na fakt, iż nie posiada prawa jazdy.


To miała być zwykła kontrola drogowa, którą podjęli funkcjonariusze Posterunku Policji w Cedyni 17 marca br., ok. godz. 22.30 na ul. Kościuszki względem kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen Golf. Mężczyzna pomimo używanych przez policjantów sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed funkcjonariuszami szutrową drogą gminną w kierunku Osinowa Dolnego. Kiedy policjanci ruszyli za kierowcą, mężczyzna nagle zatrzymał pojazd i wymijając radiowóz uszkodził lewy zderzak oraz zarysował powłokę lakierniczą Skody Yeti. Uszkodzeniu uległa także cześć posesji jednego z mieszkańców Cedyni.

- Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, a pojazd, którym się poruszał został odnaleziony przez policjantów w lesie. Na miejsce wezwany został technik, który zabezpieczył wszystkie ślady - informuje rzecznik KPP w Gryfinie asp. szt. Marcin Karpierz.

Funkcjonariusze biorący udział w zdarzeniu rozpoznali 35-latka. Według niepotwierdzonych informacji mężczyzna jest mieszkańcem jednej z miejscowości gminy Moryń.

- W chwili obecnej trwają zakrojone działania Policji mające na celu nie ustalenie sprawcy, bo to już zostało dokonane po rozpoznaniu 35-latka przez funkcjonariuszy cedyńskiego PP, a zatrzymanie go - wyjaśnia Karpierz.

Prowadzone jest także postępowanie szkodowe w związku z uszkodzeniem policyjnego radiowozu. Jak tłumaczy rzecznik KPP w Gryfinie, jeśli likwidator szkód uzna, że ta usterka zezwala na dalszą eksploatację radiowozu, to pojazd będzie dopuszczony do użytku w służbie. Jeżeli w toku dalszych czynności sprawca zostanie zatrzymany, nie wykluczone, że Policja będzie dochodziła na drodze sądowej od 35-latka zwrotu wszystkich poniesionych kosztów w związku z uszkodzeniem policyjnego mienia.

Sprawa prowadzona jest przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Chojnie.