Gmina Gryfino, Biblioteka Publiczna w Gryfinie oraz Gryfińskie Towarzystwo Miłośników Historii Ziemi Gryfińskiej zapraszają na XVIII Gryfiński Koncert Organowy.

Odbędzie się on w niedzielę 30 czerwca 2019 r., o 19.00, po ostatniej mszy świętej w kościele św. Michała parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny na pl. Barnima w Gryfinie.

Wiązankę utworów religijnych zagra Michał Woźniak, na co dzień organista Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba w Szczecinie, Prowadzący również tamtejszą Scholę Katedralną. Schola Katedralna istnieje od 2002 roku. Zespół przede wszystkim posługuje liturgicznie przy Bazylice Archikatedralnej Świętego Jakuba w Szczecinie. Uczestniczy w najważniejszych uroczystościach w katedrze, jak Triduum Paschalne, Pasterka i innych często z udziałem dostojników kościelnych oraz świeckich. Oprawia również muzycznie w każdą niedzielę ostatnią Mszę w Szczecinie, która rozpoczyna się w katedrze o godzinie 21:00.

Schola Katedralna prowadzi także działalność koncertową w kraju i zagranicą. Jest regularnie zapraszana do wykonywania koncertów muzyki klasycznej, sakralnej, bożonarodzeniowej czy patriotycznej. Zrzesza muzyków z całego Szczecina - śpiewających, grających na skrzypcach, altówkach, organach i innych instrumentach począwszy od licealistów, kończąc na profesjonalnych muzykach po studiach.

W programie gryfińskiego koncertu znajdą się utwory między innymi: Jana Sebastiana Bacha, Mozarta, muzyka kompozytorów polskich oraz muzyka filmowa.

Sponsorem jest PGE GiEK S.A. Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra.