W sobotnich (10 bm.) XII Zawodach na Orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury wystartowało 46 osób w 19 zespołach.


Uczestnicy pojawili się w okolicach gryfińskiego Grajdołka krótko przed g. 11. Byli to reprezentanci: Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie (op. Patrycja Markowska), Zespołu Szkół w Kliniskach Wielkich (op. Daniel Halicki) i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie (op. Ewa Przystupa i Tomasz Szachnowski). Łącznie w 3 kategoriach (TD – szkoły podstawowe, TM – gimnazja i TJ – szkoły gimnazjalne) wystartowało 46 osób w 19 zespołach.

- Oprócz odnalezienia punktów kontrolnych w terenie, zespoły miały do wykonania dodatkowe zadania m.in. wyznaczenie azymutu czy dopasowanie wyciętych okręgów z mapy – informuje organizatorka imprezy Kamilla Gadomska, instruktor turystyki w GDK. – W punktacji końcowej doskonale wypadła Szkoła Podstawowa w Kliniskach Wielkich. Aż trzy drużyny z tej placówki zajęły czołowe miejsca w kategorii TD. Miejsce pierwsze zajęła grupa w składzie: Maksymilian Podgórski, Martyna Podgórska i Klaudia Majkrzak, miejsce drugie team Ewelina Makowska i Szymon Kalbarczyk oraz miejsce trzecie Marcel Piotrowicz, Kamil Beta i Mateusz Sawicki. W kategorii TM triumfowała drużyna reprezentująca ZS Kliniska Wielkie: Paulina Dobrowolska i Wiktoria Czerniawska. W kategorii TJ miejsce pierwsze, z najmniejszą w turnieju liczbą punktów karnych, zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie w składzie: Roksana Seul i Damian Sikorski. Kolejne miejsca medalowe przypadły także dla uczniów z ZSP nr 2 w Gryfinie, Patrycji Scisłowskiej i Agnieszki Madczak oraz Anastazji Susłow i Tomasza Lisowskiego.
Maria Piznal