Spektakl słowno-muzyczny poświęcony pamięci Żołnierzy Wyklętych „My nigdy nie poddamy się…” rozpocznie cykl wydarzeń organizowanych w gminie Stare Czarnowo w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 
To jedno z wielu działań, jakie odbędą się w gminie. Będzie to możliwe dzięki przyznanej przez samorząd dotacji w kwocie 2,5 tys. zł. Trafiła ona do Fundacji imienia Stanisława Pomian-Srzednickiego.

- Tym wspaniałym spektaklem zainaugurujemy obchody tak ważne dla naszego kraju. Ich finał zaplanowaliśmy 11 listopada w Kołbaczu, gdzie zorganizujemy duże wydarzenie kulturalne, na które już dziś zapraszam mieszkańców gminy - powiedziała wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Fundacja w ramach przyznanej dotacji zaplanowała szereg wydarzeń kulturalnych. Już na początku kwietnia zamontowana została przed Urzędem Gminy w Starym Czarnowie .00 plakatów Wojciecha Korkucia „Cześć i Chwała Bohaterom”. Potrwa ona do 21 kwietnia br.

Kulminacyjnym punktem przedsięwzięcia będzie spektakl, który zaplanowano na 22 kwietnia br. o godzinie 17 w świetlicy w Starym Czarnowie. W programie wystąpią: Agnieszka Battelli, Anna Tarasiewicz, Paweł Ciesielski, Jerzy Chojnowski, Tomasz Czaszke i Andrzej Korytkowski.

Wcześniej, bo od godziny 10.00 do 14.00, będą mieć miejsce zaś przesłuchania do występu słowno-muzycznego „Co śpiewali nasi dziadkowie”, którego finał zaplanowano w sierpniu br. podczas koncertu, organizowanego cyklicznie od paru lat w Kołowie.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.