W sobotę 19 października na terenie Stadionu Miejskiego w Gryfinie odbyły się VI Wojewódzkie, Integracyjne Zawody Latawcowo - Balonowe Ligi Obrony Kraju. W zawodach brali udział uczniowie ze szkół podstawowych z Gryfina (SP1, SP2, SP3), z Liceum Ogólnokształcącego w Gryfinie oraz z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Chojnie.

Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach konstrukcyjnych z podziałem na latawce (płaskie i skrzynkowe) oraz balony na ogrzane powietrze klasy standard o średnicy do 1,5 m.

W przypadku latawców, przed startem dokonywana była ocena statyczna, w której sędziowie punktowali jakość konstrukcji latawca, staranność wykonania, pomysłowość oraz zdobienie latawca natomiast w trakcie lotu oceniano jego jakość i stateczność.

Podczas lotów balonów o wynikach decydował czas lotu.

Po zakończeniu oceniania jakości lotów latawców sędziowie oznajmili, że uczniowie z Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Chojny mocno podnieśli poziom zawodów, co odzwierciedlone zostało w zdobytych przez tych zawodników czterech medalach i pucharach.

Balony na ogrzane powietrze zawodników z chojeńskiego ośrodka uzyskały najdłuższy czas lotu i przeleciały na drugą stronę Odry do sąsiadów z Niemiec.

Modelarze z Chojny zajęli pierwsze i drugie miejsce w lotach balonów zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej.

Trofea zwycięzcom wręczali: Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Wicestarosta Ewa Dudar oraz prezes Organizacji Powiatowej LOK w Gryfinie Franciszek Bąk.

Na zdjęciu drużyny z Chojny od lewej: Magdalena Krasnopolska, Tomasz Halikowski, Kamil Pitura, Andrzej Krucewicz (trener/instruktor), Jan Bilski, Agata Danielczuk i Grzegorz Gaweł.