Właściciel szczeniaka był kompletnie pijany. Dlaczego postanowił uśmiercić psa? Na razie nie wiadomo, zanim nie wytrzeźwieje, policja nie może go przesłuchać. Podejrzany przebywa w areszcie.


Do wstrząsającego zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 17:00 w Krzęcinie (powiat choszczeński), przy ulicy Niepodległości. Nagle z okna wypadł szczeniak, szybko okazało się, że nie ma mowy o wypadku. Świadkowie zaalarmowali policję, funkcjonariusze szybko pojawili się na miejscu.

- Potwierdzam, że doszło do tego zdarzenia – mówi Jakub Palik, oficer prasowy choszczeńskiej komendy policji. – Mężczyzna w stanie silnego upojenia alkoholowego wyrzucił szczeniaka z pierwszego pietra. Niestety pies zginął. Mężczyzna został zatrzymany, ale ze względu na jego stan, dalsze czynności będą prowadzono jutro – wyjaśnia.

Według mieszkańców Krzęcina, w mieszkaniu mężczyzny znajdowała się suczka z innymi szczeniakami. Psy zostały odebrane właścicielowi i oddane pod opiekę pracowników Zespołu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Krzęcinie.

Nie wiadomo jeszcze, jak zakwalifikowany zostanie ten czyn, ale zatrzymanemu mężczyźnie mogą zostać postawione zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za to grozi kara do 3 lat więzienia.