Obie naruszały nietykalność cielesną. Obie usłyszały wyroki i obie nie pracują już z dziećmi. To finał dwóch skandalicznych spraw związane z oświatą w powiecie gryfińskim.


Zapadł wyrok w sprawie przedszkolanki z Gryfina, która – jak informuje Radio Szczecin – nakłaniała dzieci do bicia swoich rówieśników. Sprawa trafiła do sądu, proces trwał przez wiele miesięcy. Według zebranych dowodów, Iwona A. w 2013 roku kazała dzieciom z Przedszkola nr 2 w Gryfinie bić swoich kolegów z grupy. Miała też namawiać swoich podopiecznych, by uderzali po twarzy i ciele inne dzieci. Ofiarami była dwójka maluchów, chłopczyk i dziewczynka. Oskarżona przedszkolanka nie przyznała się do winy, jednak sąd na podstawie zgromadzonych materiałów wydał wyrok skazujący.

Kilka dni temu w podobnej sprawie zapadł prawomocny wyrok w sprawie byłej dyrektorki przedszkola w Baniach. Oskarżona była o to, że uderzyła jednego z chłopców. Rodzice dziecka zarzucali również przedszkolance, że groziła dziecku zamknięciem w kotłowni, jeśli nie będzie się stosowało do jej poleceń część zarzutów się nie potwierdziła, ale sąd nie miał wątpliwości, że doszło do naruszenia nietykalność cielesnej dziecka.

Dyrektorka nie pracuje już w bańskim przedszkolu.

O sprawie pisaliśmy także w artykułach:
To tylko klaps - echa sprawy dyrektorki przedszkola z Bań
Dyrektor przedszkola skazana za uderzenie dziecka!