W Pyrzycach została uruchomiona bezpłatna wypożyczalnia 3-kołowych rowerów rehabilitacyjnych. Pojazdy pozyskało Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło, mieszące się w Nowielinie 40, 74-230 Mielęcin. Telefon kontaktowy do placówki: 91 570 06 43.

W wypożyczalni do dyspozycji jest 6 rowerów w dwóch różnych rozmiarach: 3 dziecięce i 3 dla osób dorosłych. Rowery posiadają specjalną konstrukcję, dzięki której mogą z nich korzystać osoby o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Pojazdy te są bardzo stabilne, ponieważ posiadają dwa tyle koła i odpowiednią masę. Dodatkowymi udogodnieniami są pojemny koszyk na zakupy oraz obniżona rama, która ułatwia wsiadanie i zsiadanie.

Sprzęt można wypożyczyć po okazaniu orzeczenia o niepełnosprawności oraz dowodu osobistego. Działanie placówki odbywa się na zasadzie wypożyczenia sprzętu na określony czas. Wypożyczalnia w Pyrzycach czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-15:00.

Warto dodać, że wypożyczalnia może powstać w każdym miejscu, w którym znajdują się osoby potrzebujące. Wystarczy odrobina miejsca, czasu oraz chęci do prowadzenia punktu wypożyczeń rowerów.