Powoli do końca dobiega długi wakacyjny weekend. Dziś rozpoczną się powroty. Apelujemy o rozwagę na drogach a przede wszystkim przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Zachodniopomorscy policjanci od piątku odnotowali 11 wypadków, w których 17 osób zostało rannych, niestety 4 osoby zginęły. Funkcjonariusze zatrzymali 30 nietrzeźwych kierowców.Do pięciu z 11 wypadków odnotowanych przez policjantów doszło w niedzielę, nie był to bezpieczny dzień na drogach naszego województwa.


W niedzielę nad ranem w powiecie choszczeńskim 24- latek kierujący samochodem marki Opel Corsa potrącił stojącego na poboczu 26- latka, który poniósł śmierć na miejscu.  Kierowca opla oddalił się z miejsca zdarzenia. Został on  zatrzymany przez choszczeńskich policjantów. W momencie zatrzymania 24- latek był nietrzeźwy. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora wykonują czynności w tej sprawie.

 

Przed godziną 10.00 w powiecie świdwińskim 55- letni motocyklista na prostym odcinku drogi wykonując manewr wyprzedzania stracił panowanie nad motorem, zjechał na pobocze i uderzył w kamień.  Niestety 55- latek zginął na miejscu.

 

W południe w okolicach miejscowości Piława ( powiat wałecki) doszło do zderzenia czterech pojazdów. 32- letni kierowca jadący samochodem marki Audi A4, z nieustalonych na tą chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu  i doprowadził do zderzenia z trzema pojazdami jadącym z naprzeciwka. W wyniku zderzenia pięć osób zostało rannych , w tym dwoje dzieci w wieku 5 i 15 lat.

 

Po godzinie 14.00 na trasie Łobez – Węgorzyno 55- latek kierujący motocyklem marki Honda prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z samochodem marki Renault Master kierowanym przez 27- latka. Motocyklista został przetransportowany do szpitala, niestety w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

 

Przed godziną 21.00 w powiecie białogardzkim na drodze W- 163 w okolicach miejscowości Moczyłki przed przejazdem kolejowym  doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Kierujący samochodem marki BMW 29- latek z nieustalonych na tą chwilę przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z punto. BMW w wyniku uderzenia zatrzymało się przy opuszczonym budynku stróżówki. Niestety 29- latek zginął na miejscu wypadku.

 

Dziś rozpoczną się powroty z długiego wakacyjnego weekendu. Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozwagi, wcześniejsze zaplanowanie podróży oraz  częste robienie przerw podczas jazdy.  Dostosujmy także prędkość do aktualnie panujących warunków na drodze. Pośpiech i brawura – nie kończy się nigdy dobrze.

 

asp.szt. Anna Gembala