Jedna osoba nie żyje, a cztery zostały ranne w wypadku, do jakiego doszło we wtorek na drodze S3 w pobliżu miejscowości Renice. Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana, a policja zachęca kierowców o kierowanie się na starą drogą krajową nr 3.


Do tragicznego zdarzenia doszło po godzinie 13:00.

- Na 58 kilometrze drogi S3 w kierunku Szczecina, kierujący busem w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego uderzył w stojący na poboczu pojazd służby drogowej. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł jeden z dwójki pasażerów podróżujących busem - wyjaśnia w rozmowie z naszym redaktorem rzecznik prasowy KPP w Myśliborzu, st. asp. Jacek Poleszczuk.

Siła uderzenia w samochód służby drogowej była tak duża, że pojazd w konsekwencji uderzył w dwóch pracowników znajdujących się na zewnątrz i obkaszających pobocze drogi.

- W zdarzeniu oprócz obywatela Ukrainy, który zmarł, ranne zostały cztery osoby: kierowca busa, pasażer oraz dwóch pracowników służby drogowej - wyjaśnia rzecznik. 

Obecnie na miejscu trwają czynności pod nadzorem prokuratora. Droga S3 w okolicy miejscowości Renice jest całkowicie zablokowana.