Dwie kobiety oraz trzecia osoba o nieustalonej płci, oferując do sprzedaży pościel, dokonały kradzieży ponad 4000 zł z prywatnego mieszkania. Do zdarzenia doszło na początku tygodnia 20 listopada 2017 r. około godziny 10:30.



Policja zwraca się o pomoc w rozpoznaniu sprawcy kradzieży. Dwie kobiety oraz trzecia osoba o nieustalonej płci dokonały kradzieży pieniędzy o łącznej wartości ponad 4 000 zł. Jeżeli ktoś rozpoznaje osobę widoczną na zdjęciu proszony jest o pilny kontakt z myśliborską policją.

Osobą pokrzywdzoną została 92-letnia mieszkanka gminy Myślibórz, wobec której sprawcy użyli siły fizycznej, a następnie po dokonaniu kradzieży pospiesznie uciekli z miejsca zdarzenia. Pokrzywdzona w trakcie zeznań określiła wiek kobiet na około 50 lat. Podała również, że kobiety ubrane były w długie spódnice oraz miały włosy koloru ciemnego. Jedna z kobiet miała na sobie kurtkę w kolorze jasnym, na głowie czapkę koloru jasnego z paskiem koloru granatowego, natomiast druga z przestępczyń miała na sobie kurtkę do pasa w kolorze ciemnym.

Śledczy dysponują portretem pamięcowym jednej z kobiet. Policja prosi o pomoc w ustaleniu sprawców tej zuchwałej kradzieży. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Myśliborzu. Z informacjami można zgłaszać się osobiście lub telefonicznie pod numerem 095 7477544 lub przez całą dobę pod numerem 997.