Trzcińskie Centrum Kultury zaprasza z okazji Dnia Kobiet na koncert zatytułowany „Klara spotyka Edith Piaf i przyjaciół” w wykonaniu Klary Gmiter. Wydarzenie będzie miało miejsce 7 marca (sobota) o godzinie 16:30 w sali widowiskowej Trzcińskiego Centrum Kultury w Trzcińsku Zdroju.
Klara Gmiter (właśc. Claire Mahfouf-Gmiter) francuska aktorka i szansonistka. Absolwentka wiedzy o teatrze na uniwersytecie w Lyonie.
Ukończyła studia w Berlinie, na kierunku aktorstwo dramatyczne. W latach 2008-2015 aktorka niemieckiego teatru Uckermärkische Bühnen Schwedt, gdzie występowała m.in. właśnie jako Edith Piaf w solowym spektaklu "Der Spatz von Paris" wg Sandry Pagel. Za rolę w spektaklu otrzymała nagrodę specjalną okręgu Uckermark za wyjątkową kreację aktorską. Od 2014 roku mieszka i tworzy w Polsce. Jako freelancer koncertuje głównie w Polsce, Niemczech i Skandynawii, ponadto zajmuje się reżyserią spektakli scenicznych, eksperymentuje teatralnie. Jest członkiem stowarzyszenia Środowisko Inicjatyw Artystycznych HYBADU w Gryfinie.