Mimo tak poczciwego wieku zawsze pomocna, cierpliwa i z sercem na dłoni, tak o Pani Katarzynie Saganowicz mówi rodzina i sąsiedzi, którzy towarzyszyli mieszkance Kołowa podczas obchodów setnych urodzin. Ten wyjątkowy dzień Solenizantka spędziła w gronie rodziny i przybyłych gości. List z życzeniami przesłał również Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.


Katarzyna Saganowicz urodziła się w 1918 w Sokolnikach. W Kołowie mieszka od 1946 roku. Dziś ma 15 wnuków i 15 prawnuków.

- Zawsze była pogodna i pomocna. Za swoją dobroć, cierpliwość i serce życie nagradza ją tak zacnym jubileuszem - podkreślają członkowie rodziny i sąsiedzi.

Wszyscy razem z rodzinami i bliskim spotkali się 17 lutego br. w Kołowie, aby świętować ten wyjątkowy dzień. Z życzeniami i prezentami pospieszyła również wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

- Piękne, wzruszające święto w naszej gminie. Gratuluję pani Katarzynie doczekania sędziwego wieku. Przyłączam się do życzeń zdrowia i pogody ducha na kolejne lata życia - przyznaje wójt Marzena Grzywińska.

Nie zabrakło życzeń dwustu lat, zdrowia i radości. Był także tort, upominki i kwiaty.

- Pragniemy nadal widzieć Panią Katarzynę w dobrym nastroju i zdrowiu. Z jej życia należy brać przykład - przekonuje sołtys Kołowa Kazimierz Bejnarowicz.

Jubilatce życzenia przesłał również Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. W swym liście napisał m.in. „Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Była pani świadkiem wielu trudnych, ale i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość Ojczyzny. W tym szczególnym dniu proszę mi pozwolić - w imieniu własnym oraz członków Rady Ministrów - złożyć na Pani ręce serdeczne podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych lat, za tę swoistą lekcję życiowej wytrwałości. Składając najlepsze życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze, szczęśliwe lata, serdecznie Panią pozdrawiam.”.