Dnia 2 sierpnia 2016 odbyło się spotkanie Burmistrza Miasta i Gminy Gryfino z przedstawicielami dwóch kapel ludowych: „Borzymianka”, „Wełtynianka” oraz zespołu śpiewaczy „Gardnianki” z okazji powstania wspólnej płyty biesiadnej „Na ludową nutkę”. Płyta została sfinansowana z inicjatywy Burmistrza który postanowił w ramach podziękowania i wdzięczności za dotychczasową działalność oraz zaangażowanie w popularyzację muzyki ludowej wręczyć nagrody wraz z płytą.Osiągnięcia i sukcesy

Początki dzisiejszej Kapeli Ludowej Wełtynianka sięgają 1976 r., kiedy z inicjatywy Bogumiły Chmiel, nauczycielki języka polskiego w Szkole Podstawowej w Gardnie, powstał Zespół Śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich w Wełtyniu. Wełtynianka jest jedną z najdłużej działających kapel ludowych w regionie. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień zdobytych podczas przeglądów zespołów ludowych czy konkursów instrumentalistów. W Wełtyniance obok doświadczonych śpiewaków i muzyków występują także bardzo młodzi, uzdolnieni muzycy ludowi. Wełtynianka do lat działa pod egidą Gryfińskiego Domu Kultury, instruktorem kapeli jest Katarzyna Papiernik.

Borzymianki - Rozśpiewana grupa występowała podczas dożynek i podczas jednej z takich imprez zainteresował się nią Edward Mojsak, gryfiński nauczyciel muzyki. To właśnie z jego inicjatywy zespół przyjął nazwę "Borzymianki". Zespół ma na swoim koncie dziesiątki koncertów w kraju i poza jego granicami. Wielokrotnie zdobywał najwyższe laury podczas przeglądów folklorystycznych na szczeblu rejonowym i wojewódzkim w Pyrzycach, Kamieniu Pomorskim i Lipianach. W 1996 r. cymbalistki z grupy instrumentalnej Mała Borzymianka prezentowały się w programie "Swojskie klimaty", którego gospodarzem był Jan Pospieszalski.

Zespół Śpiewaczy Gardnianka powstał przy Kole Gospodyń Wiejskich w Gardnie. Obecnie w jego skład wchodzi 10 osób: Zofia Jakubowska, Janina Mrówka, Danuta Kamińska, Grażyna Łokińska, Elżbieta Drabik, Elżbieta Białek, ElŻbieta Baranowska, Ola Drabik i Kazimierz Kołodziejczyk oraz instruktor Zygmunt Rosiński. Grupa często uświetnia imprezy gminne, a od roku 2010 prezentuje się podczas Festiwalu Twórczości Ludowej w Bartkowie. Brała udział w Dożynkach Prezydenckich oraz co roku prezentuje się podczas Dożynek Gminnych.