Z ogniem walczy straż pożarna, nadal dogaszają poddasze. Na miejscu jest grupa poszukiwawcza, która ma przeszukać gruzowisko.  Wiadomo o trzech osobach rannych.

W dniu 31 października około godziny 12:30 Stanowisko Kierowania PSP w Gryfinie przyjęło zgłoszenie o wybuchu gazu w kamienicy w Mieszkowicach przy ulicy ul. Jana Pawła II. Paliło się całe poddasze. W tej chwili straż i ratownicy nie są w stanie dostać się do środka, żeby sprawdzić, czy nie ma tam osób poszkodowanych.


Poparzone drogi oddechowe oraz około 15 procent ciała

- Cały czas próbujemy opanować i ugasić pożar, który uniemożliwia grupie specjalistycznej przeszukiwanie gruzowiska — mówił na antenie TVN24 mł. kpt. Tomasz Kubiak, Państwowa Straż Pożarna w Szczecinie. Rzecznik dodał, że obecnie wiadomo o trzech osobach poszkodowanych. Jedna jest w stanie ciężkim. - Jest to prawdopodobnie mieszkaniec tego budynku, który doznał ciężkich poparzeń. Zespołem lotniczego pogotowia ratunkowego został przetransportowany do szpitala — poinformował Kubiak. Rzeczniczka pogotowia ratunkowego potwierdziła, że lotnicze pogotowie ratunkowe zabrało z kamienicy około 50-letniego mężczyznę do szpitala w Gryficach. Ma poparzone drogi oddechowe oraz około 15 procent ciała. Dwie inne osoby, które ucierpiały w wyniku wybuchu, są na miejscu pod opieką ratowników medycznych. Ratownicy na miejscu opatrzyli kobietę, która doznała urazu nogi.


Nocleg u rodziny lub w hotelu

Część z 23 osób mieszkających w gminnej kamienicy, uda się na noc  do swoich rodzin. Tym którzy nie mają takiej możliwości, Gmina zobowiązała się do zapewnienia miejsca w hotelu.


Objazd drogą powiatową i DW126

Z powodu wybuchu zamknięty jest odcinek drogi w centrum Mieszkowic. Zorganizowano objazdy przez ulice Poniatowskiego, Dworcowa, Odrzańska.