Chcieliśmy państwa zaprosić na Piknik Rodzinny (skomplikowane serduszko) dla Sebastianka. Sebastian Trepiński ma 4 lata i pochodzi z Buska-Zdroju w województwie świętokrzyskim. Jego serduszko ma bardzo skomplikowaną budowę, złożoną z kilku wad.
Największy problem to brak połączenia serca z płucami. W Polsce przeszedł 3 operacje, w których zrobiono sztuczne połączenia, aby mógł docierać tlen potrzebny do przeżycia.  Niestety wraz ze wzrostem połączenia stają się zbyt małe. Obecne awaryjne zespolenie wystarczy do około 20 kg masy ciała - Sebastianek waży ponad 17 kg, jest na granicy, a nadal brakuje środków na operację.  Każdy z nas może znaleźć się w krytycznym momencie, mama Sebastianka nie ma wyjścia–prosi wszystkich o pomoc. 30 czerwca na placu zielonym przy Ratuszu odbędzie się piknik, w którego przygotowanie włączyło się wiele osób, instytucji, firm, pasjonatów i artystów.

 Program

Otwarcie godzina 13.15, następnie prezentacje artystyczne:

 - Dzieci z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie,

 - Adam Jamróz,

 - Trio dla Sebastiana – Monika Kapral-Tytyn, Katarzyna Matuszewska, Sławomir Błęcki,

 - Martyna Bartosewicz i Wanesa Adamska,

 - Paulina Cholewa i Martyna Maciąg,

 - ZATOR,

 - HERUŚ,

   - Hanna Ferfet.

 

Pokazy:

Jednostki OSP gminy Chojna, Komisariat Policji w Chojnie, Karate Kyokushin Chojna, Motoparalotnie nad Odrą, Zumba, motocykliści.

 

Atrakcje towarzyszące: loteryjka fantowa, stoiska gastronomiczne, przejażdżki konne, kolorowe warkoczyki, malowanie twarzy, bańki i wiele innych.

 

Jak widać, pomaganie daje dużo słońca, chcieliśmy podziękować wszystkim „promykom” , które są z nami i zaoferowały wsparcie. Dziękujemy.

 

organizatorzy akcji  - Byle do celu !