Dziś rusza Barlineckie Lato Teatralne. Na scenie zaprezentują się grupy m.in Krakowa, Podgórza, Maszewa, Goleniowa, Dębna, Poznania, Raciborza czy też Gryfina. To jedna z najbardziej znanych imprez teatralnych w regionie.


Dzisiaj o godzinie 11:00 rozpocznie się Barlineckie Lato Teatralne, pierwszym punktem imprezy będą warsztaty „W kamiennym – i nie tylko – kręgu”. Warsztaty poprowadzi Arti Grabowski. To spotkanie w Europejskim Centrum Spotkań.
Fani spektakli z kolei będą mieli nie lada atrakcje wieczorem, o godzinie 19:00 w Barlineckim Ośrodku Kultury rozpoczną się sceniczne prezentacje. Jako pierwsi zaprezentują się aktorzy z Maszewa w spektaklu „To face” (Teatr Krzyk). Po nich, o godzinie 20:00 zaprezentują się gospodarze, Teatr Wiatrak z Barlinka w spektaklu „… Dobrze, że daleko”.
Pierwszy dzień festiwalu zakończy się koncertem Leny i Mety (artyści z Maszewa). Wystąpią 21:30 w Ośrodku Strzeleckim.
Jutro, 18 sierpnia wzorem pierwszego dnia, o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty „W kamiennym – i nie tylko – kręgu” poprowadzone przez Artiego Grabowskiego. To spotkanie w Europejskim Centrum Spotkań.
Aktorzy na scenie pojawią się w Barlineckim ośrodku Kultury o godzinie 18:00. Jako pierwszy zaprezentuje się teatr tańca Ego Vu z Gryfina ze spektaklem „Pora ReLaksu”. O godzinie 19:00 wystąpi Teatr KOD z Dębna z dziełem o tytule „Ucieczka”. Z kolei o 20:15 zobaczymy monodram Marty Grygier.
W godzinie 21:30 w Europejskim Centrum Spotkań ruszy kino festiwalowe.
W sobotę, 19 sierpnia o godzinie 11:00 ponownie będzie można wziąć udział w warsztatach „W kamiennym – i nie tylko – kręgu” poprowadzonych przez Artiego Grabowskiego w Europejskim Centrum Spotkań.
O godzinie 12:00 będzie można wziąć udział w spotkaniu Joga dla każdego, poprowadzi je Grażyna Tabor w Parku Leskera.
Aktorzy na scenę wyjadą w Barlineckim Ośrodku Kultury o godzinie 17:00. Rozpocznie grupa TETRAEDR z Raciborza w spektaklu „Gwoli jakiejś tajemnicy”, o 18:00 obejrzymy monodram poznanianki Katarzyny Pawłowskiej pt. Pięknie Ładnie”, obok niej na scenie zaprezentuje się też poznańska grupa Porywacze Ciał.
O 20:30 w Europejskim Centrum Spotkań zobaczymy performance Artiego Grabowskiego. Po jego występie ruszy kino festiwalowe.
Impreza zakończy się w niedzielę. 20 sierpnia w Parku Leskera odbędzie się piknik rodzinny. W samo południe, o 12:00 zaprezentuje się Teatr Brama z Goleniowa w spektaklu dla dzieci pt. „Sen Marudy”. Również o 12:00 znów będzie można wziąć udział w spotkaniu „Joga dla każdego”. O 13:00 w pracowni ceramiki w Podgórzu z kolei dzieci w wieku 6-12 lat będą mogły wziąć udział w warsztatach „Ptaki dziwaki”.
Imprezą towarzyszącą ostatniego dnia będzie Strefa wolnej książki – tę znajdziecie w Parku Leskera w godzinach 12:00-16:00.