W dniu  (29.03.2019) na jednej z ulic Pyrzyc doszło do nagłego zatrzymania krążenie. 
Na miejsce zadysponowany został Zespół Ratownictwa Medycznego z Pyrzyc.

Około godziny 15:00 Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonujący w Pyrzycach został wysłany na jedną z ulic Pyrzyc w związku ze zgłoszeniem zatrzymania krążenia u mężczyzny, który poruszał się na rowerze. Dzięki szybkiej i sprawnie podjętej resuscytacji mężczyznę udało się uratować.

Ratownicy chcieliby przekazać za naszą pomocą podziękowania dla jednego ze świadków zdarzenia. Oto treść otrzymanej wiadomości:

,,Witam serdecznie. Chciałbym przekazać za pośrednictwem Państwa profilu wyrazy uznania i serdeczne podziękowania od Zespołu Ratownictwa Medycznego dla Pana Pijewskiego (z Lubiatowa) za pomoc w najwyższym celu - ratowania ludzkiego życia! Dzięki naszym wspólnym wysiłkom mężczyzna żyje. Od początku bez chwili zastanowienia współpracował Pan z nami nie zważając na cokolwiek. W obliczu dzisiejszej znieczulicy Pana postawa naprawdę jest godna naśladowania. Wielu ludzi którzy byli w miejscu wezwania nie wykazało minimum chęci pomocy, robili sztuczny tłum jedynie z ciekawości się przyglądając. Jeszcze raz brawo za Pana postawę!"
 
Członkowie Stowarzyszenia pozwolą dołączyć się do podziękowań. Gratulujemy postawy, którą 
w dzisiejszych czasach trzeba wychwalać. Wraz z ratownikami medycznymi przesyłamy Panu wyrazy najgłębszego szacunku i uznania.