Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Chojnie, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy" z Chojny oraz Środowiskowy Dom Samopomocy z Chojny zorganizowali po oraz drugi GRĘ PLENEROWĄ "JA TEŻ POTRAFIĘ". Celem gry było zachęcenie do aktywnego zdrowego wypoczynku, zapewnienie poczucia sukcesu oraz integracja osób z różnych środowisk.


Miejscem spotkania były tereny zielone w pobliżu ŚDS Chojna . W grze wzięło udział 10 drużyn ze szkół i placówek "specjalnych" (ŚDS Chojna, ŚDS gryfino, ŚDS Myślibórz, WTZ Goszków, DPS Moryń, SOSW Chojna, SOSW Police, SOSW Pyrzyce, SOSW nr 2 Szczecin, ZSS Nowe Czarnowo). Zabawa polegała na odszukaniu przez drużyny dziesięciu stacji z różnymi zadaniami o charakterze zręcznościowym, manualnym, sportowym. W tym roku drużyny musiały: pokonać biegiem dystans 400 m, wykonać strój z surowców wtórnych, odgadnąć zagadki, rozwiązać krzyżówkę, pokonać tor przeszkód, ułożyć wyraz „LATO" z dużych bierek, ułożyć puzzle, trafić do celu, była też konkurencja z unihokejem oraz z chustą animacyjną. Zwycięzcą gry została drużyna, która jako pierwsza wykonała wszystkie zadania i dotarła do mety.

Tym razem I miejsce zdobyła drużyna z ŚDS CHOJNA, II – SOSW PYRZYCE, III – ŚDS Myślibórz. Każda z drużyn za udział w grze otrzymała dyplom, nagrodę oraz słodki upominek. Gośćmi specjalnymi zabawy byli: Dyrektor PCPR w Gryfinie Bożena Stawiarska, Sekretarz Powiatu Gryfińskiego Barbara Rawecka oraz Burmistrz Gminy Chojna Adam Fedorowicz. Po sportowej rywalizacji zarówno zawodnicy, jak i przybyli goście mogli skosztować pysznej grochówki, kiełbasek z grilla, oraz domowych ciast. Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą taneczną.

Gra "Ja też potrafię" została zrealizowana ze środków pozyskanych z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorzy dziękują wszystkim współorganizatorom, opiekunom, pomocnikom i uczestnikom spotkania.