W piątek (22.11) oraz w czwartek (28.11) w godzinach wieczornych w Pyrzycach zostały przeprowadzone wspólne działania Straży Miejskiej oraz Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego. 
Wspólne patrole ze Strażą Miejską w Pyrzycach odbyły się na podstawie porozumienia w programie ,,Bezpieczna Gmina na lata 2017 - 2020". Ich celem było kontrolowanie miejsc przebywania osób bezdomnych oraz stanu w jakim się znajdują i czy potrzebują pomocy specjalistycznej. Członkowie Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego oraz strażnicy miejscy odwiedzili koczowiska, pustostany oraz działki, gdzie przebywają osoby bezdomne.

W okresie kiedy noce stają się coraz zimniejsze bardzo ważnym jest zwrócenie uwagi na osoby bezdomne przebywające w naszej okolicy. Straż Miejska oraz Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyrzycach regularnie prowadzi podobne działania kontrolne w celu zapewnienia tym osobom bezpieczeństwa.

Po raz kolejny przed nadejściem zimy Straż Miejska wraz z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pyrzycach organizuje zbiórkę kocy, kołder oraz śpiworów, które przeznaczone będą dla osób bezdomnych i potrzebujących. Osoby, które zechcą włączyć się do akcji mogą osobiście przynosić koce, kołdry bądź śpiwory do siedziby Straży Miejskiej przy ul. Plac Ratuszowy 1 w Pyrzycach lub zgłosić chęć pomocy telefonicznie pod nr telefonu 91 397 03 29 lub 607-986-986. W takim przypadku strażnicy odbiorą rzeczy ze wskazanego miejsca z terenu Gminy Pyrzyce. Pod tymi numerami telefonu można również uzyskać dodatkowe informacje dotyczące pomocy bezdomnym.