O tym jak ciężkie są czasy m. in. dla szpitali, służb medycznych i mundurowych czy DPS-ów nie musimy pisać bo jest to oczywiste. Musimy jednak napisać o ludziach, bez których te czasy byłyby jeszcze cięższe. 

W połowie maja Radny Rady Miejskiej w Pyrzycach Pan Przemysław Golczyk zwrócił się do naszego Stowarzyszenia z prośbą o wsparcie dla Domu Pomocy Społecznej w Pyrzycach. Bez chwili zawahania podjęliśmy się koordynacji akcji mającej na celu zgromadzenie i przekazanie jak największej ilości środków ochronnych do walki z koronawirusem.

Długo nie było trzeba czekać na ludzi z wielkim sercem. Do akcji przyłączyła się Pani Judyta Fornalczyk i Pan Paweł Retecki - Radny Rady Miejskiej w Pyrzycach. To właśnie te osoby pociągnęły za sobą wiele osób, które bezinteresownie bez chwili zastanowienia powiedziały ,, Tak, pomogę!"

Dzięki zbiórce udało się zebrać 2 150,00 zł co umożliwiło zakup i przekazanie: 43 opakowań rękawiczek po 100 szt. oraz 2 szt. termometrów na podczerwień.

W ramach wsparcia od firmy Druczek Pyrzyce otrzymaliśmy 1840 szt. maseczek jednorazowych, oraz dzięki firmie ROL-Mix w Pyrzycach udało się przekazać opakowanie rękawiczek, 2 litry preparatu dezynfekująco- myjącego, 10 litrów płynu do dezynfekcji oraz 120 szt maseczek wielokrotnego użytku.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w tą akcję.

Darczyńcy:
Druczek Pyrzyce
ROL-Mix Pyrzyce
Pani Danuta Matyjasik – Biuro Rachunkowe CONSTANS w Pyrzycach,
Pani Dorota Kraśko - Kra$ko Biuro Usługowo-Rachunkowe w Pyrzycach,
Pani Katarzyna Leśniewska, Produkcja i Sprzedaż wyrobów ze słomy Trzebórz,
Pani Małgorzata Dalke – Dalke Usługi Specjalistyczne,
Pan Bartłomiej Kaczmarek – Usługi Transportowe w Żukowie,
Pan Daniel Kubacki – Firma Budowlana Numero Uno w Parsowie,
Pan Paweł Retecki – Radny Rady Miejskiej w Pyrzycach,
Państwo Ewelina i Grzegorz Szubartowscy,
Pani Aleksandra Rogut,
Pani Judyta i Łukasz Fornalczyk,
Pan Krzysztof Maciej Socha,
Pani Aneta Sekutowicz firma Codar Seciurity.

Przekazanie odbyło się w sobotę 30.05.2020 r. w Domu Pomocy Społecznej w Pyrzycach w obecności Prezesa Stowarzyszenia Michała Dudka, Wiceprezes Stowarzyszenia Agaty Durasiewicz, Radnego Rady Miejskiej w Pyrzycach Pawła Reteckiego, Pani Judyty Fornalczyk oraz Pani Kierownik DPS Pyrzyce Pauliny Ważydrąg.