Przed rozpoczęciem sezonu wydawało się, że będą odstawały od pozostałych drużyn. Brak doświadczenia nadrabiają jednak ambicją i wolą walki. Na murawie bawią się piłką, cieszą się z rywalizacji i… zaczynają wygrywać. Przestraszył się nawet lider ligi.
 

Hetman Recz to najmłodsza stażem kobieca drużyna piłkarska na Pomorzu Zachodnim. Drużyna rozpoczęła rywalizację w rozgrywkach III ligi. W pierwszym meczu Hetmanki przegrały 6:0 z rezerwami ekstraligowej Olimpii Szczecin. Ale już w drugiej serii piłkarki z  Recza sprawiły ogromną niespodziankę ogrywając na wyjeździe Błękitnych Stargard 2:0.

- Najmłodsza zawodniczka w składzie ma 13 lat, najstarsza 40 – mówi trener Hetmanek, Jakub Drapiński. - W zespole grają jednak głównie młode dziewczyny, odnosiliśmy razem sukcesy na poziomie szkół podstawowych zdobywając m.in. mistrzostwo województwa. To jednak była tylko gra na orliku – dodaje.

Nagle reczanki wraz ze swoim trenerem zachciały czegoś więcej, rywalizacji na dużym boisku. Powstał klub i został zgłoszony do rozgrywek.

- Cała ta przygoda zaczęła się od jednej dziewczynki, Aleksandry Śmigielskiej, którą trenowałem, a która dostała się do kadry narodowej U15. Potem została dostrzeżona na jednym z turniejów i trafiła do niemieckiego klubu – mówi Jakub Drapiński.

Władze klubu zdają sobie sprawę, że drużyna nie ma dużego doświadczenia. Ale Hetmanki nadrabiają ambicją i wolą walki. Po zaskakującym zwycięstwie z drużyną ze Stargardu przyszła trzecia seria spotkań i… kolejna wielka wygrana. Reczanki pokonały 4:1 Hattricka Kołobrzeg. W miniony weekend Hetman grał z liderem ligi, Victorią Sianów.

- Nie mamy doświadczenia, od pierwszego meczu wychodziliśmy z założenia, że jeśli uda się nam zdobyć bramkę, to będzie już dla nas coś wielkiego. A my wygraliśmy dwa mecze. Z Sianowem na kwadrans przed końcem remisowaliśmy 1:1, pachniało sensacją, tym bardziej, że w składzie Sianowa grało sześć pierwszoligowych zawodniczek – mówi Jakub Drapiński.

Ostatecznie Hetmanki przegrały z Victorią Sianów 3:1, ale wstydu nie przyniosły. Wręcz przeciwnie, nawet fani gospodarzy z uznaniem spoglądali na grę reczanek.

Na pięć rozegranych pojedynków, Hetman wygrał dwa spotkania, trzy zakończyły się porażką. Zajmuje czwarte miejsce w tabeli III ligi. Jesienną turę rozgrywek zakończą w najbliższy weekend potyczką w Reczu z Energetykiem Gryfino (zajmuje 5 miejsce w tabeli).