Droga prowadząca do Domu Pomocy Społecznej w Dębcach jest jedną z najgorszych w całym powiecie. Koleiny są tak duże, że nawet prędkość 30 km/h jest bardzo niebezpieczna. Lada dzień ruszy modernizacja nawierzchni. Pensjonariusze odetchną z ulgą, tu problemy z dojazdem miały nawet karetki pogotowia.

Potężne wertepy


DPS w Dębcach (gm. Gryfino) położony jest w malowniczym miejscu, tuż przy brzegu Ordy. Placówka realizująca zadania powiatu w zakresie opieki społecznej nie ma jednak szczęścia do drogi, prawie ośmiuset metrowy odcinek to potężne wertepy, korzenie przydrożnych drzew zniszczyły nawierzchnię do tego stopnia, że dla aut nawet prędkość 30 km/h jest niebezpieczna.

Jedzie karetka pogotowia, wszyscy drżą

Kilka miesięcy temu pracownicy DPS-u w rozmowie z dziennikarzem mówiło o tym, że zawsze, gdy do jednego z pensjonariuszy jedzie karetka pogotowia, wszyscy drżą, by ambulans nie uległ na tej drodze awarii. Również kilka miesięcy temu starosta gryfiński, Wojciech Konarski zapowiadał modernizację nawierzchni, by droga dojazdowa do Dębców była bezpieczna. Okazuje się, że inwestycja ruszy lada moment.

- Liczymy na to, że w drugiej połowie sierpnia rozpoczną się prace – informuje nas Arkadiusz Durma, naczelnik powiatowego Wydziału Zarządzania Drogami. – Do budowy nawierzchni chcemy wykorzystać materiał, jaki uzyskamy podczas przebudowy ulic Armii Krajowej, 9 Maja oraz Pomorskiej – wyjaśnia.

Niewielkim kosztem do przyzwoitego stanu

Materiał jest już gromadzony na działce należącej do powiatu w Daleszewie. Do przebudowy nawierzchni ma zostać wykorzystana technologia, która umożliwia uzyskanie specjalnej masy z asfaltu rozbiórkowego. Dzięki temu uda się doprowadzić stosunkowo niewielkim kosztem nawierzchnię do przyzwoitego stanu.