Do Sądu Rejonowego w Myśliborzu wpłynął akt oskarżenia przeciwko Jakubowi K. Mężczyzna napadł, a następnie pobił wracającego ze stadionu kibica.


-  Podejrzanemu Jakubowi K. zarzuca się, że działając w warunkach recydywy, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej użył przemocy wobec pokrzywdzonego uderzając go zaciśniętą pięścią w twarz, na skutek czego pokrzywdzony upadł na ziemię, po czym przeszukał odzież pokrzywdzonego i ukradł pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 840 zł - mówi rzecznik szczecińskiej Prokuratury Okręgowej Joanna Biranowska-Sochalska.

Do rozboju doszło 19 sierpnia 2017 r. w Myśliborzu. 

Z ustaleń śledztwa wynika, że pokrzywdzony wracał wraz z kolegą ze stadionu w Myśliborzu. Gdy znajdował się na skrzyżowaniu ul. Kamiennej i Piłsudskiego, został napadnięty przez podejrzanego, który zaczął go szarpać, a następnie uderzył go pięścią w twarz, na skutek czego mężczyzna upadł na ziemię. Wówczas podejrzany obszukał jego odzież i z tylnej kieszeni spodni ukradł 840 zł.

Pokrzywdzony o zdarzeniu niezwłocznie powiadomił Policję, która ustaliła sprawcę przestępstwa. Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora zastosowano środek zapobiegawczy w formie tymczasowego aresztu. 

Mężczyzna, który dopuścił się rozboju był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa z użyciem przemocy. Podejrzanemu za popełniony czyn grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Jednak jak wyjaśnia Joanna Biranowska-Sochalska:
- Z uwagi na fakt popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy wobec podejrzanego może zostać wymierzona kara w rozmiarze do lat 15.