Pyrzycka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej 26 – letniego kierującego, ponieważ w czasie jazdy nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli mężczyzna zaczął uciekać, bo jak się okazało posiadał przy sobie środki odurzające.

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy w trakcie patrolu w miejscowości Krzemlin zauważyli osobowego Opla, którego kierujący pomimo obowiązujących przepisów nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Mężczyzna na widok radiowozu skręcił w pobliską polną drogę, po czym wysiadł z pojazdu. W trakcie legitymowania 26 – latek tłumaczył, że pasy dla niego są zbędne i z nich nie korzysta, przyznał się również, że nie posiada uprawnień do kierowania, bo nie ukończył kursu na prawo jazdy. W czasie interwencji mężczyzna zachowywał się dość nerwowo, zamknął pojazd na klucz czym wzbudził w mundurowych podejrzenie, iż może coś ukrywać.

W samochodzie policjanci ujawnili woreczek strunowy z białym proszkiem, 26 – latek tłumaczył, że jest to puder dla niemowląt po czym zaczął uciekać. Po zatrzymaniu mężczyzny po kilkunastu metrach z kieszeni bluzy wypadło mu zawiniątko z suszem roślinnym. W samochodzie policjanci ujawnili również wagę elektroniczną i woreczki strunowe.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do pyrzyckiej komendy w celu przeprowadzenia dalszych czynności. Na miejscu funkcjonariusze przebadali zawartość zawiniątka testerem narkotykowym. Wynik testu był jednoznaczny. Ujawniony susz okazał się być środkiem odurzającym w postaci marihuany o wadze ponad 12 gramów, natomiast badanie białego proszku wykluczyło zawartość narkotyków.

Mundurowi w toku dalszych czynności dokonali przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny. W mieszkaniu nie ujawniono innych rzeczy stanowiących dowód w sprawie. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach Prokurator Rejonowy zastosował wobec 26 – latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego z obowiązkiem stawiennictwa w jednostce Policji dwa razy w tygodniu. Mężczyźnie za posiadanie substancji odurzających grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności.