Po szpitalu w Dębnie, przyszła kolej na wsparcie przez Fundację WOŚP gryfińskiej placówki. Tu do placówki trafiło 30 łóżek i sprzęt medyczny. W tle daru od fundacji jest problem obiecanej budowy nowego szpitala, deklaracje padają od kilku lat, a inwestycji jak nie było, tak nie ma.


Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała gryfińskiemu Zakładowi Opiekuńczo-Leczniczemu nowy sprzęt medyczny. Na wyposażenie placówki trafiło 30 elektrycznych łóżek szpitalnych wraz z materacami i szafkami przyłóżkowymi, dodatkowo fundacja przekazała 2 materace przeciwodleżynowe zmiennociśnieniowe z pompą oraz ssak elektryczny, aparat EKG i 4 wózki inwalidzkie.
Gryfiński szpital jest spółką, udziały w niej posiada powiat gryfiński oraz prywatny podmiot – Dom Lekarski. Starosta, Wojciech Konarski wraz z zarządem Domu Lekarskiego od lat deklarują budowę nowego budynku szpitala, ale żadnych prac budowlanych nie widać. Dodatkowo szpital zamknął chojeńską poradnię i mieszkańcy tej miejscowości, by skorzystać z pomocy specjalistów, muszą jeździć do Gryfina.