W niedzielę (12.01) w Pyrzycach zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To już 28 finał tej wielkiej charytatywnej akcji. Nie mogło nas zabraknąć w tym dniu.

W tym roku podobnie do lat poprzednich członkowie Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego włączyli się do pomocy podczas 28 finału WOŚP. Naszym zadaniem było zwiększenie bezpieczeństwa wolontariuszy kwestujących na ulicach miasta.

W tym dniu na terenie Pyrzyc działało dziesięciu członków Stowarzyszenia, którzy dbali o to aby finał WOŚP mógł zakończyć się bezpiecznie.

,,Składam gratulacje oraz serdeczne podziękowania dla całego sztabu WOŚP w Pyrzycach, współorganizatorom, wolontariuszom, artystom i wykonawcą programu oraz wszystkim zaangażowanym w organizację 28 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pyrzycach, a w szczególności darczyńcom, którzy przyczynili się do tak niesamowitego wyniku zbiórki.

Dzięki Państwu kolejny raz udało się pobić rekord zebranej kwoty: 64 600,00 zł.

To był naprawdę wyjątkowy i magiczny dzień. Po raz kolejny pokazaliśmy, że w Pyrzycach wspólnie możemy się bawić i dzielić dobrem". - czytamy w komunikacie Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej.

Kierujemy serdeczne podziękowania do sztabu WOŚP w Pyrzycach szczególnie do Pana Mariusza Cywińskiego za współpracę na najwyższym poziomie. Stały kontakt i wymiana informacji pozwoliły na stworzenie bezpiecznych warunków dla wolontariuszy. Oczywiście wszystkim kwestującym gratulujemy tak niezwykłego rekordu.