Siedemnastu sportowców z ośrodków szkolno- wychowawczych naszego regionu wzięło udział Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce "SPRAWNI - RAZEM", które odbyły się w miniony weekend w Krakowie. Młodzi lekkoatleci powrócili z workiem pełnym medali, a trener Piotr Czuto ze srebrną odznaką " za zasługi dla sportu".


Województwo zachodniopomorskie, licznie reprezentowane przez wychowanków chojeńskiego ośrodka (byli to: Kamila Stańczyk,  Tycjan Kozdra, Dawid Zdrada, Bartłomiej Góralski, Grzegorz Gaweł, Kamil Pitura oraz absolwent placówki Rafał Ceglarek) w klasyfikacji medalowej  zajęło II miejsce w kategorii „starszej” oraz III miejsce w kategorii „młodszej”.

Młodzi lekkoatleci z OSW w Chojnie osiągnęli indywidualnie duże sukcesy. Tycjan Kozdra zdobył złoty medal w skoku wzwyż z wynikiem 180 cm oraz srebrny medal w biegu na 100 m z wynikiem 12,03 s. Tycjan okazał się również najlepszym skoczkiem w dal. Startując poza konkursem skoczył na odległość 6,26 m. Wraz z zespołem wywalczył również złoty medal w sztafecie 4x100 m z wynikiem 48,50 s. Pozostali zawodnicy z chojeńskiego ośrodka także osiągnęli bardzo dobre wyniki. Przedstawiają się one następująco: 
 
Dawid Zdrada - złoty medal w sztafecie 4x100 m, brązowy medal w biegu na 200 m, 
Grzegorz Gaweł - brązowy medal w skoku wzwyż,
Rafał Ceglarek - złoty medal w sztafecie 4x100 m, srebrny medal w biegu na 200 m,
Kamila Stańczyk - srebrny medal w sztafecie 4x100 m, brązowy medal w skoku w dal, brązowy medal w biegu na 100 m,
Bartłomiej Góralski - czwarte miejsce w skoku wzwyż, czwarte miejsce w biegu na 200 m,
Kamil Pitura - czwarte miejsce w biegu na 100 m, czwarte miejsce w biegu na 800 m.
 
Jednym z trenerów/opiekunów reprezentacji województwa zachodniopomorskiego był pan Piotr Czuto - nauczyciel wychowania fizycznego z OSW w Chojnie, który podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Polski otrzymał srebrną odznakę "Za zasługi dla sportu ".