Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębnie słynie z udziału w wielu akcjach charytatywnych i dobroczynnych. Czy mróz, czy śnieg - nic nie jest straszne naszym uczniom. W minioną sobotę 14.12.2019 kwestowaliśmy w strojach mikołajkowych, zielonych oczywiście, bo przecież zielony to kolor nadziei, w tym przypadku nadziei na lepsze jutro ...

Wolontariusze kwestowali przy największych punktach handlowych naszego miasta. Ogromnie cieszy mnie, że kolejny raz tak wielu z Was, bo aż 48 wolontariuszy, zdecydowało się wziąć udział w akcji Zielony Mikołaj,  podczas której zbieraliśmy pieniążki na rzecz bezdomnych z miasta i gminy Dębno. Jesteśmy dumni, że uczniowie spotkali się z ciepłym przyjęciem i życzliwością mieszkańców Dębna.

Dziękujemy organizatorom p. Krystynie Stankiewicz (prezes Koła Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta),  p. Edycie Szyfman (kierownikowi schroniska dla bezdomnych w Dębnie) oraz wolontariuszom Agnieszce Stankiewicz i Marcinowi Pech za możliwość wzięcia udziału w akcji, pyszne słodkości i gorącą herbatę na zmarznięte kości :).

Do zobaczenia w przyszłym roku!!! Wolontariusze z SP2 już gotowi!!!

Wolontariusze