Do ciekawego głosowania doszło wczoraj podczas obrad rady powiatu. Radni wyrażali swoje poparcie dla budowy drogi ekspresowej, która nie ma niczego wspólnego z Gryfinem, tymczasem podobna inicjatywa w sprawie oczekiwanej obwodnicy miasta powiatowego, nigdy od zarządu nie wyszła.

Wniosek o poparcie budowy drogi S6 złożył Stanisław Gawłowski, koszaliński poseł Platformy Obywatelskiej. Uchwała popierająca tę inwestycję trafiła wczoraj pod obrady rady powiatu gryfińskiego, w jej projekcie czytamy, że radni wnoszą o potraktowanie realizacji tej trasy jako priorytetowej, ponieważ jest to szansa na ekspresowe połączenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitarnego z Trójmiastem i przyspieszenie rozwoju całego regionu.
Tymczasem od lat mówi się o konieczności budowy obwodnicy dla Gryfina, ale takiego projektu uchwały lobbującej tę ważną inwestycję, zarząd powiatu nigdy nie przygotował. Dzięki obwodnicy, udałoby się w znacznym stopniu ograniczyć ruch samochodów ciężarowych przez centrum miasta powiatowego, a tym samym rozładować korki w godzinach szczytu.
O podobną inwestycję zabiegały władze Barlinka, niedawno zawarte zostało porozumienie, dzięki któremu niebawem powstanie obwodnica dla tego miasta.

Rafał Remont