W piątkowe przedpołudnie miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod inwestycję w Gardnie koło Gryfina,jednocześnie świętując 4. urodziny Zalando na polskim rynku. W centrum pracę znajdzie około 1000 osób.

 

Symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego odbyło się 18 listopada 2016 r. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Zalando, w tym Starszy Wiceprezes ds. Operacyjnych – David Schröder, partnerzy Zalando przy projekcie – Fiege i Goodman oraz lokali przedstawiciele Gryfina i regionu Zachodniopomorskiego. Wydarzenie składało się z paneli dyskusyjnych na temat postępu prac, przyszłości projektu i regionu.

 

Polski rynek e-commerce jest jednym z najszybciej rozwijających się w całej Europie, rozszerza swoją sieć logistyczną i uruchamia nowe centrum logistyczne w województwie Zachodniopomorskim.

 

-W nowopowstającym centrum zapewniamy naszym pracownikom bezpieczne, stabilne i przyjazne miejsce pracy, pozwalające realizować aspiracje zawodowe, co umożliwi nam zatrudnienie wykwalifikowanych, zmotywowanych i wartościowych pracowników, z którymi wspólnie rozpoczniemy sprawną obsługę nowego projektu Zalando w Gryfinie – mówi Jens Fiege, Członek Zarządu FIEGE.

 

Prace nad budową drugiego międzynarodowego centrum logistycznego Zalando rozpoczęły się w sierpniu 2016 r. Nieruchomość która powstaje będzie wielkości 130,000 metrów kwadratowych. Około 1000 osób zdobędzie miejsce pracy.

 

Nowo powstała firma w Gardnie jest wiodącą platformą modową w Europie. Firma z siedzibą w Berlinie oferuje swoim klientom szeroki wybór odzieży, obuwia i akcesoriów dla kobiet, mężczyzn i dzieci z darmową dostawą i zwrotem.