Gmina Dębno zakupiła cebulki krokusów, które w listopadzie posadzono na terenach zielonych przy dębnowskich przedszkolach, ośrodku kultury oraz na klombie przed urzędem w Dębnie.

Wiosną kolorowe kwiaty będą dekorowały tereny przed Przedszkolem nr 1 i nr 2 oraz Żłobkiem Gminnym w Dębnie. Piękne krokusy ozdobią też teren Niepublicznego Przedszkola Towarzystwa Salezjańskiego w Dębnie. Przedszkolakom w sadzeniu pomagali członkowie Stowarzyszenia Tenisa Stołowego Dębno. Klomb przed Urzędem Miejskim w Dębnie, w którym corocznie kwitły tulipany, uzupełniono krokusami.

Już od trzech lat jesienią sadzone są cebulki krokusów. Dwukrotnie otrzymywaliśmy 1000 sadzonek w ramach akcji „Krokusowa rewolucja” od redakcji „Kuriera Szczecińskiego”. Inicjatorem akcji w Dębnie jest Edmund Zioła. W tym roku zakup sadzonek został sfinansowany z budżetu gminy Dębno.

Wiosną krokusy w rozkwicie możemy już podziwiać na Promenadzie Pamięci, nad jeziorem Lipowo, wokół Urzędu. Teraz czekamy na kolejną wiosnę, aby zobaczyć efekt tegorocznych nasadzeń.