Od sierpnia do października potrwa cykl wydarzeń kulturalnych organizowanych w wielu miejscowościach Pomorza Zachodniego w ramach Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa. To już piętnasta edycja przedsięwzięcia, którego inauguracja odbędzie się 25 sierpnia br. w Chwarszczanach.


Hasłem tegorocznych ZDD jest „Sąsiedztwo”, które ma być zachętą do poszukiwania podobieństw i różnic w losach społeczności i dziedzictwa kulturowego Pomorza Zachodniego.

Inauguracja Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa odbędzie się w dawnej, wzniesionej w 1243 roku kaplicy templariuszy w Chwarszczanach. To jeden z najcenniejszych zabytków w Polsce (na liście 100 najważniejszych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego) i zarazem jedno z najbardziej rozpoznawalnych haseł zachodniopomorskiego dziedzictwa kulturowego - na równi ze Skansenem Słowian i Wikingów w Wolinie czy Fortem Greharda w Świnoujściu. 

Klikając w poniższy link mogą się Państwo zapoznać z bogatym programem przygotowanym w związku z Inauguracją Zachodniopomorskich Dni Dziedzictwa w Chwarszczanach.

PROGRAM WYDARZEŃ