Rozpoczęła się jedenasta edycja Myśliborskich Dni Karpiowych. W szranki stanęło siedemnaście zespołów, które przez pięć dni rywalizować będzie o prawo udziału w Mistrzostwach Polski.


Jezioro Królewskie w Myśliborzu doskonale znane jest miłośnikom wędkarstwa karpiowego z całego kraju. Akwen położony jest w dorzeczu rzeki Myśli i jest jednym z licznych jezior Pojezierza Myśliborskiego. Jezioro oddalone jest około 2 km na północ od centrum miasta. Powierzchnia lustra wody wynosi 10,6 hektara, a objętość misy jeziora 530 tysięcy metrów sześciennych. Średnia głębokość wynosi 5 m, a maksymalna 11,4 m. Takie warunki sprawiają, że można w nim znaleźć naprawdę duże okazy różnych gatunków ryb, a w szczególności karpia. Samo łowisko nie należy do najłatwiejszych, ponieważ duża głębokość sprawia, że trzeba szukać ryb blisko brzegu.

Otwarcia zawodów dokonał wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, który jednocześnie od kilku lat patronuje wydarzeniu.

- Myśliborskie Dni Karpiowe to miejsce sportowej rywalizacji, integracji i promocji Pojezierza Myśliborskiego, czyli krainy przyjaznej miłośnikom wędkarstwa, sportu i turystyki. Pomorze Zachodnie słynie ze świetnych łowisk, które cieszą się renomą w środowisku wędkarskim w całej Polsce i są prawdziwymi atrakcjami turystycznymi – powiedział marszałek Rzepa.

Dwuosobowe zespoły rozpoczęły zawody wylosowania stanowiska i w następnych dniach czeka ich codzienne ważenie złowionych ryb. Kto złowi najwięcej wygrywa. W poprzednich latach rekordzistom udawało się wyciągać z wody blisko dwudziestokilogramowe okazy.