22 października o godz. 10.00 na terenie byłego lotniska w Chojnie odbędą się zawody latawców pod nazwa ''Jesienny Weekend z Latawcem. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dla uczestników jak i przybyłych gości.

W zawodach będzie mógł wziąć udział każdy, ponieważ zostaną one rozegrane w pięciu kategoriach wiekowych – I kategoria – szkoły podstawowe (klasy IV -VI), II kategoria – gimnazjum, III kategoria – szkoły ponadgimnazjalne, IV kategoria – open, V kategoria – osoby niepełnosprawne. W rozgrywkach będzie można zobaczyć zarówno latawce płaskie jak i skrzynkowe, gdyż na takie rangi zostały one podzielone.
Warunkiem udziału w zabawie jest wykonanie latawca własnoręcznie z drewna i papieru.

Celem zawodów jest m.in. opanowanie modeli latających,doskonalenie umiejętności współzawodnictwa sportowego oraz szerzenie wśród dzieci i młodzieży kultury etnicznej.


Organizatorzy : Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Gryfinie, Koło LOK „Dzik” w Moryniu, Powiatowa Komenda Straży Pożarnej w Gryfinie, Stowarzyszenie Lotnicze „Stratus” w Chojnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Chojnie przy współpracy z Centrum Kultury. w Chojnie