Niewątpliwie boks jest jednym z najstarszych sportów na świecie, w którym Polacy odnoszą wielkie sukcesy zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Lokalnym propagatorem tej dziedziny sportu jest Jarosław Przygoda - wieloletni trener w chojeńskim Klubie Bokserskim "Garda" oraz koordynator ds. Szkolenia Młodzieżowej Kadry Narodowej Mężczyzn.


Hangar na poradzieckim lotnisku w Chojnie, to właśnie tam pod fachowym okiem Jarosława Przygody, trenera kadry narodowej młodzieżowców w wieku 15-18 lat, szkolą się najlepsi młodzi pięściarze Polskiego Związku Bokserskiego, których w ostatnich dniach niekwestionowanym sukcesem jest zdobycie czterech medali na Turnieju im. Dana Pozniaka w Wilnie. 

Przygoda jest jednym z najmłodszych trenerów kadry Polski oraz założycielem Klubu Bokserskiego "Garda" w Chojnie, który powstał w 2008 r. dzięki wspólnej pracy rąk wielu zwolenników tej dziedziny sportu. 

W rozmowie z naszym redaktorem trener młodzieżowców opowiada o nadchodzących planach kadrowiczów na 2018 r. oraz zachęca do udziału zarówno dzieci jak i młodzież w treningach Klubu Bokserskiego "Garda" w Chojnie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.