Tegoroczny Jarmark Wielkanocny odbył się dnia 13 kwietnia 2019 na Placu Wolności. Zaproszenie do udziału w nim przyjęło 15 podmiotów. Swoje stoisko promocyjne miało Nadleśnictwo Mieszkowice, przy którym najmłodsi mogli zagrać w koło fortuny i odgadywać zagadki przyrodnicze. Ochotnicza Straż Pożarna w Mieszkowicach apelowała i informowała mieszkańców o konieczności doposażenia jednostki w łódź ratunkową.
W świąteczne klimaty wprowadziło nas natomiast stoisko Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mieszkowicach. Częstowali gości tradycyjnym żurkiem, chlebem własnego wypieku i pasztetami, a najmłodszych babeczkami. Zarząd Osiedla Mieszkowice kusił pysznymi ciastami i także żurkiem. Swoje wystawy rękodzieła i stroików wielkanocnych miały Koła Gospodyń z Zielina, Mieszkowic i Warnicy. Rodzice i uczniowie Szkół Podstawowych z Mieszkowic i Zielina dumnie prezentowali różnorodne prace wykonane na zajęciach plastycznych. Emilia Podwójna z Warnicy oprócz świątecznej dekoracji i jaj wystawiła obrazy na desce swojego męża Józefa. Alina Waliłko z Mieszkowic prezentowała przepiękne jaja wykonane metodą decoupage. Młoda twórczyni Agata Czyżewska na swoim stoisku miała różnorodności z papierowej wikliny. Koronkowe cuda na szydełku wykonała Halina Mazur z Mieszkowic. Przepiękne dekoracje i przytulanki szyte własnoręcznie Anny Pieńkowskiej przyciągały wzrok. Swoje stoisko miało Sołectwo Sitno, na którym mogliśmy zobaczyć jaja ażurowe. MGOK prezentował prace dzieci. Były to jaja zdobione metodą decoupage i sznurkiem, zdobione wełną świąteczne zajączki, gąski i kurki.

Ten krótki opis nie oddaje różnorodności prezentacji jakie były na mieszkowickim jarmarku wielkanocnym. Dziękujemy wszystkim wystawcom za obecność i zaangażowanie.

Niespodzianką był piękny występ młodych wokalistów Aleksandra, Kacpra, Kaliny i Michaliny, za który gorąco dziękujemy.

Serdecznie dziękujemy za pomoc bez której trudno by nam było zorganizować nasz jarmark. Szczere podziękowania kierujemy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Mieszkowicach za wypożyczenie namiotu i pomoc przy rozstawianiu i składaniu pozostałych dwóch. Dziękujemy za wypożyczenie namiotu Sołectwu Kłosów i Konstantemu Michałowskiemu za jego montaż i demontaż. Podziękowanie kierujemy za kolejny namiot do Sołectwa Zielin, OSP Zielin i Tadeusza Szymczaka za jego rozstawianie i składanie oraz przewóz. Za transport sprzętu i namiotów dziękujemy ZUK Mieszkowice. Dziękujemy za pomoc Waldemarowi Skrzypczakowi i pracownikom Urzędu Miejskiego. Bartoszowi Mrozowi (Budowa Wystaw Targowych) dziękujemy za wypożyczenie stołów ław.