Za sprawą mieszkańca Dębna Edmunda Zioły ostatniego listopadowego dnia w Dębnie posadzono 2000 cebulek krokusów, które wiosną będą zachwycać kolorami.

Do tej pory ''krokusowa rewolucja'' organizowana była głównie w Szczecinie jednak za sprawą pana Edmunda dotarła także do Dębna.
Pomysł na upiększenie miasta spotkał się z akceptacją władz miasta.

W dniu 30 listopada na Promenadzie Pamięci, przy jeziorze Lipowo spotkali się na uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Dębnie, pod opieką dyrektora Zdzisława Sołtysa i nauczyciela przyrody Iwony Downar oraz przedstawiciele władzy samorządowej: Przewodniczący Rady Miejskiej w Dębnie Paweł Chrobak, wiceprzewodniczący Adam Kaczmarczyk i wiceburmistrz Dębna Jan Knapik, a także przypadkowi przechodnie.

Dodatkowo członkowie Stowarzyszenia Tenisa Stołowego w Dębnie  posadzili cebulki przed halą sportową. Wiosną, gdy krokusy zakwitną będą przypominać logo stowarzyszenia.  

- Cieszę się, że nasza Gmina wzięła udział w tej społecznej akcji. Myślę, że ta cenna inicjatywa nie może zostać zmarnowana i powinna być kontynuowana w przyszłym roku. Dziękujemy panu Edmundowi oraz wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i zapał –mówił Jan Knapik, wiceburmistrz Dębna.